عایق پاششی پلی یورتان (تزریق پلی یورتان)

پلی یورتان از ترکیبات هیدروژن دار و ایزوسیانات تشکیل شده اند و جزء مواد پر مصرف در  جهان می باشد. این ماده از به اشکال متنوع وگوناگون ساخته می شود که یکی از رایج ترین انواع پلی یورتان، عایق پلی یورتان پاششی (تزریق پلی یورتان) و یا عایق حرارتی پلی یورتان می باشد.

تزریق پلی یورتان| عایق پاششی پلی یورتان

از فوم پاششی پلی یورتان در هواپیماهای نظامی استفاده می شد و بعد ها این ماده در عایقکاری ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار گرفت. این عایق در دیوار ها، شکاف های ساختمان، سقف و منافذ ساختمان قرار میگیرد و به صورت کامل مانع از ورود و خروج هوای سرد و گرم داخل ساختمان به خارج می شود.

این مقاله را از دست ندهید: تفاوت عایق پلی یورتان و عایق معمولی

تزریق پلی یورتان (عایق پاششی پلی یورتان)انواع عایق پلی یورتان

عایق پلی یورتان انواعی دارد که در زیر به دونوع از آن اشاره میکنیم:

عایق حرارتی تزریقی پلی یورتان:

اگردر عایق به کار رفته سلول های بسته زیاد باشد این عایق یک عایق حرارتی خوب است.

عایق صوتی پلی یورتان:

در این نوع عایق پلی یورتان سلول های باز زیادی وجود دارد و باعث میشود در این نوع عایق حفره های هوایی به وجود بیاید که باعث جذب امواج صوتی می شود. از این نوع عایق پلی یورتان میتوان به عنوان عایق صوتی استفاده کرد که عملکرد بسیار عالی در عمل عایقکاری صوتی دارد.

چگونگی اجرای پلی یورتان پاششی

تزریق پلی یورتان (عایق پاششی پلی یورتان)این نوع از عایق پلی یورتان از دو ماده تشکیل شده است که هرکدام در مخزن های جداگانه این نگهداری می شوند. برای اجرای عایق پلی یورتان پاششی نیاز است ابتدا این دو ماده گرم شوند و تبدیل به مایع شوند و بعد از آن توسط دستگاههای مخصوص به سطح مورد نظر پاشیده می شوند.

این مطلب را از دست ندهید  عایق صوتی پلی یورتان

هنگام پاشش این دو ماده با یکدیگر ترکیب شده و عایقی یکدست و یکپارچه را به وجود می آورند. در این روش میتوان چگالی فوم پاششی را به صورت دلخواه تنظیم کرد. برای عایق کاری صوتی چگالی فوم باید پایین باشد تا که در نتیجه آن سلولی های باز در عایق زیاد میشوند. و برای عایق کاری حرارتی هم لازم است چگالی فوم بالا در نظر گرفته شودبه این ترتیب سلول های بسته در عایق زیاد می شوند و به صورت یک عایق حرارتی فوق العاده عمل می کنند. بعد از انجام عمل پاشش عایقهای اضافی را به وسیله ی اره برش میدهند تا سطح کاملا یکنواخت و مناسبی ایجاد شود.

تزریق پلی یورتان (عایق پاششی پلی یورتان)

این مطلب را از دست ندهید  فروش مواد پلی یورتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *