معرفی انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان

آیا با انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان ‏آشنایی دارید؟ پلی یورتان ها دسته ای بسیار متنوع از پلیمرها هستند که در عایق ها، فوم ها، الاستومرها، ساخت لوازم مصنوعی، پوشش ها، چسب ها و غیره استفاده می شوند. پلی یورتان در صنایع مختلف کاربردهای گسترده ای دارد. به منظور تولید پلی یورتان ها از مواد اولیه مختلفی استفاده می شود. در این مطلب، اطلاعات لازم درباره انواع مواد اولیه پلی یورتان را به شما ارائه می دهیم. هر یک از این مواد اولیه می توانند در کاربرد و عملکرد پلی یورتان تاثیرگذار باشند.

انواع مواد اولیه پلی یورتان

استفاده از انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان با کیفیت بالا منظور انجام پروژه های عایق کاری از اهمیت زیادی برخوردار است. پلی یورتان از مواد شیمیایی مختلفی تشکیل شده است. پلی آل و ایزوسیانات جزو مواد شیمیایی اولیه پلی یورتان ها هستند. علاوه بر این موارد، متیل کلراید، انواع کاتالیزور، مواد افزودنی و پلی یول ها جزو ترکیبات پلی یورتان محسوب می شوند.

فوم های پلی یورتان به علت ویژگی ها و خواص متعدد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از ویژگی ها و خواص پلی یورتان می توان به عایق الکتریکی، سختی و انعطاف پذیری زیاد، مقاومت پذیری در برابر فشار و ضربه  اشاره کرد. به دلیل این خواص متعدد، پلی یورتان در انواع صنایع کاربرد دارد.

 پلیمرهای پلی یورتان از واکنش یک مونومر حاوی حداقل دو گروه ایزوسیانات تشکیل می شوند. فرمولاسیون پلی یورتان انواع ویژگی ها از قبیل سختی و چگالی را در بر می گیرد. هر یک از ترکیبات و مواد اولیه به کار رفته برای تولید پلی یورتان دارای قابلیت ها و ویژگی های منحصر به فردی هستند. در ادامه به بررسی بیشتر انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان می پردازیم.

این مطلب را از دست ندهید  کاتالیست و مواد افزودنی پلی یورتان

معرفی انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان

معرفی انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان

معرفی مواد اولیه پلی یورتان

انواع مواد اولیه برای ساخت پلی یورتان مورد استفاده قرار می گیرند. مواد اولیه پلی یورتان عبارتند از:

  • ایزوسیانات

یکی از انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان، واکنش دهنده کلیدی مورد نیاز برای تولید پلی یورتان ها دی ایزوسیانات ها هستند. این ترکیبات توسط یک گروه (NCO) مشخص می شوند که بسیار واکنش پذیر هستند. پرمصرف ترین ایزوسیانات های مورد استفاده در تولید پلی یورتان تولوئن دی ایزوسیانات (TDI) و ایزوسیانات پلیمری (PMDI) است. این مواد اولیه می توانند در افزایش کیفیت پلی یورتان نقش موثری داشته باشند.

  • پلی ال ها

یکی دیگر از انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان، پلی ال است. پلی‌ال‌های پلی اتر، پلیمرهایی هستند که از اترهای حلقوی تشکیل می‌شوند. آنها معمولاً از طریق فرآیند پلیمریزاسیون آلکیلن اکسید تولید می شوند. پلی ال ها، پلیمرهایی با وزن مولکولی بالا و دارای دامنه وسیعی از ویسکوزیته هستند.

مواد اولیه پلی یورتان

مواد اولیه پلی یورتان

  • پلی اتر

پلی اترهای مختلفی که برای تولید پلی یورتان مورد استفاده قرار می گیرند شامل پلی اتیلن گلیکول، پلی پروپیلن گلیکول و پلی تترا اتیلن گلیکول هستند. این قبیل از انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان معمولاً زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که پلی یورتان مورد نظر برای ساخت فوم های انعطاف پذیر یا الاستومرهای ترموست استفاده شود.

در واقع، پلی ال های پلی استر را می توان به عنوان پر مصرف ترین مواد اولیه برای تولید پلی یورتان در نظر گرفت. استفاده از این مواد اولیه باعث می شود که پلی یورتان در صنایع مختلف قابل استفاده باشد. با این حال، پلی ال های پلی اتر به طور قابل توجهی هزینه کمتری داشتند و جایگزین پلی ال های پلی استر شدند. عملکرد پلی اتیلن در پروسه ساخت پلی یورتان به تعداد هیدروکسیل ها بستگی دارد. فوم های پلی یورتان ‏ساخته شده با پلیول پلی استر دارای ویژگی هایی مانند کشسانی و انعطاف پذیری بیشتری هستند. ‏

این مطلب را از دست ندهید  انواع حلال عایق پلی یورتان

خرید انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان

خرید انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان

سخن آخر

مواد اولیه با کیفیت و مرغوب پلی یورتان را باید از فروشگاه های معتبر تهیه کنید. شرکت پیشتاز بهینه راستین جزو شرکت های پیشرو در زمینه فروش انواع محصولات صنعتی مانند پلی یورتان است. این شرکت توانسته است که با سالها سابقه، انواع محصولات صنعتی مانند پلی یورتان را به فروش برساند. کارشناسان فروش این مجموعه آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره خرید هر یک از محصولات صنعتی از قبیل مواد اولیه پلی یورتان هستند. جهت سفارش و خرید انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا از هزینه و جزئیات سفارش از شرکت پیشتاز بهینه راستین مطلع شوید.

انواع مواد اولیه فوم پلی یورتان با توجه به نوع و کیفیت دارای قیمت متفاوتی نیز هستند. افزایش کیفیت و بالا رفتن تقاضا برای خرید مواد اولیه پی یورتان باعث شده است که قیمت این محصول نیز افزایش پیدا کند. از آنجایی که صنایع تولیدی مختلف مانند صنعت مبلمان سازی، خودرو و … از پلی یورتان استفاده می کنند، مواد اولیه این پلیمر نیز باید باکیفیت باشند. بنابراین، به منظور تهیه مواد اولیه باکیفیت باید هزینه قابل توجهی را نیز پرداخت کنید. شما می توانید از طریق شرکت پیشتاز بهینه راستین، مواد اولیه پلی یورتان را با قیمت مناسب و کیفیت بالا تهیه کنید.

منبع: 00

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *