تفاوت عایق پلی یورتان و عایق معمولی

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که عایق پلی یورتان چه تفاوتی با عایق های معمولی دارد؟ همانطور که می دانید عایق کاری یک موضوع بسیار مهم محسوب می شود و باعث می شود صرفه جویی های بسیاری در هزینه های گرمایشی و سرمایشی ساختمان ایجاد شود.  اما این صرفه جویی در هزینه ها زمانی ایجاد می شود که از مواد مرغوبی در عایقکاری انجام شود.

مشخصه های مهم عایق پلی یورتان

در فروش مواد پلی یورتان عموماً نامی که بر روی عایق پلی یورتان قرار داده می شود عایق سرد است. در واقع این محصول در صنعت برای عایق کاری سرد مورد استفاده قرار می گیرد. ضریب انتقال حرارت عایق پلی یورتان بسیار پایین اعلام شده است. و می تواند هوای گرم و سرد را به میزان بالایی حفظ نماید.

این مطلب را از دست ندهید: تزریق پلی یورتان

مواد تشکیل دهنده عایق پلی یورتان پلی یون، گازهای مجاز و همینطور افزودنی های مجاز است. ضد حریق بودن مواد به کار رفته در عایقکاری پلی یورتان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

عایق پلی یورتان در صنایع نفت و گاز بسیار تاثیر گذار است. این نوع عایق به خوبی توانایی این را دارد که لوله ها را به خوبی عایق کند. این محصول در پانل های دیوار مورد استفاده دقیق قرار می گیرد و در برابر فرسایش بسیار مقاوم می باشد. در برابر رطوبت و اسید و حلال ها مقاومت بالایی از خود نشان داده و  همچنین یک محصول ضد باکتری است.

تفاوت های اصلی عایق پلی یورتان و عایق های معمولی

یکی از  مهمترین ویژگی های عایق پلی یورتان مقاومت آن در برابر تغییرات ناگهانی دما است این در حالی است که محصولات معمولی در برابر تغییر دمای ناگهانی دچار خوردگی و ترک های غیر قابل جبران می شوند.

از دیگر تفاوت های عایق پلی یورتان با عایق های معمولی قابلیت تغییر دانسیته بالای آن است که از 30 الی 1000 کیلوگرم بر متر مکعب اعلام شده است که چنین رقمی هرگز برای عایق های معمولی دیده نمی شود.

وزن عایق های معمولی بسیار زیاد بوده و عموماً برای عایقکاری های گسترده مناسب نبوده و سبب می شود که پس از مدتی عایق دچار قوس شود و دیگر کیفیت اولیه را نداشته باشد این در حالی است که عایق پلی یورتان چنین ایرادی را ندارد.

این مقاله را از دست ندهید: عایقکاری مرغداری با عایق پلی یورتان

این مطلب را از دست ندهید  عایق صوتی پلی یورتان

شرکت پیشتاز بهینه راستین آماده ی فروش مواد پلی یورتان با کیفیت عالی و قیمت مناسب است. به این ترتیب کسانی که قصد دارند این محصول را خریداری نمایند می توانند با ما تماس بگیرند تا با استفاده از بهترین مواد و نیروی کار متخصص عایقکاری ساختمانشان را انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *